Průmyslové podlahy – výběr podlahy do kanceláře

Průmyslové podlahy – výběr podlahy do kanceláře

Výběr podlahy do kanceláře má svá specifika už jen z toho důvodu, že kanceláří může projít za den velké množství lidí. Měla by proto splňovat vysoké požadavky na odolnost. Ty jsou důležité i z důvodu možnosti poškození podlahy častým pohybem kolečkové židle. Kancelář je však také místem, kde zaměstnanci tráví velkou část svého dne, neměla by tedy být opomíjena ani její estetická stránka. Jaká podlaha je tou správnou volbou?

Snadná údržba

Vysoká odolnost není jedinou vlastností, kterou by měla podlaha v kanceláři splňovat. Vzhledem k častému pohybu lidí je velmi důležitá také její údržba, která by měla být co nejjednodušší. O jakých podlahách by se tedy dalo uvažovat? Podívejme se na koberce, dřevěné podlahy a podlahy z vinylu.

Koberec

Koberec do kanceláře ano nebo ne? Koberec z výběru vyloučit nemusíte, měli byste však vědět, že má svá pro a proti. Zátěžové koberce jsou velmi odolné, takže si poradí i s častým pohybem kolečkových židlí. Nabízí také množství barev a vzorů, které dokáží každý interiér rozzářit. V neposlední řadě koberce snižují hlučnost, což je vlastnost, jež je v kanceláři více než žádoucí. Jejich vadou na kráse je však velmi náročná údržba.

Dřevěná podlaha

Dřevěná podlaha je nejvíce ceněna pro svůj luxusní vzhled, takže vám z estetického hlediska udělá v kanceláři velkou službu. Dřevo však časem může změnit svůj vzhled, je také náchylnější k mechanickému poškození a působení vody. Pokud přece jen zvolíte dřevěnou podlahu, volte dřevo, které je dostatečně tvrdé a objemově stálé.

Vinylová podlaha

Stále častější volbou je vinylová podlaha. Tato volba má samozřejmě své důvody. Vinylová podlaha vyniká totiž svými vlastnostmi, je odolná a velmi snadno se udržuje a uklízí. Také nabízí nepřeberné množství dekorů, které imitují dřevo, kámen, dlažbu i koberec. Proto je vhodná pro průmyslové prostory.

Nabídka české značky Fatra

V nabídce tradiční značky Fatra, která má na českém trhu své zasloužené místo, najdete i podlahy, jež jsou určeny do komerčních prostor a kanceláří. Vysoké nároky na ideální krytinu splňuje vinylová podlaha v dílcích Thermofix, plovoucí podlaha FatraClick a RS-click. Levnější variantou k těmto krytinám jsou podlahy LINO Fatra, konkrétně kolekce Novoflor Extra nebo Praktik. Fatra nabízí řešení i pro kanceláře s požadavkem na antistatické řešení s podlahovou krytinou Dynamik.