Dobrý den, máme doma v pořadí již druhou vinylovou podlahu fatraclick, první byla mnohem tmavší a nyní máme odstín Dub decent 5441-09. Na podlaze je proti světlu vidět každá stopa a i přes velmi pečlivé vytírání nedokážu docílit toho, aby podlaha působila uceleně a hezky. Je taková mdlá, bez lesku, jako "vysušená" a jsou na ní šmouhy. Zkusila jsem klasické vytírání hadrem a prostředkem na plovoucí podlahy, mop i parní čistič, ale výsledky jsou víceméně stejně špatné. Můžu požádat o doporučení, jak podlahu čistit? Jestli máte zkušenost s nějakým konkrétním čistícím prostředkem na pravidelnou údržbu nebo se dá podlaha nějak penetrovat a oživit podobně jako nábytek nějakým olejem? Starou podlahu jsem milovala, ale z toho světlého odstínu jsem nešťastná. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Klára Šimurda
Dobrý den, co se týká údržby podlahových krytin, podívejte se na stránky www.fatrafloor.cz - do odrážky "ke stažení"