Dotaz 321

Dotaz

Dobrý den, mám dotaz ohledně termofixu. Máme novostavbu, podlaha je vylitá anhydridem a chci se zeptat zda při pokládce termofixu stači anhydrid pouze vybrousit nebo zda se na to musí ještě dát stěrka atd. Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,
zjednodušený postup je následující: anhydrit je nutno přebrousit, aby se odstranila sintrová vrstva tloušťky cca 0,5 mm, podklad 2x penetrovat např. UZIN PE 360 a stěrkovat kvalitní kalciumsulfátovou stěrkou, např. Uzin NC105 . Stěrku lehce přebrousit aby byly odstraněny drobné nerovnosti vystupující nad povrch, odstranit prach po broušení a pak teprve lepit podlahovinu např. na Uzin 2000 S.

S pozdravem
Jiří Zálešák
jiri.zalesak@fatra.cz