Zaměřeno na podlahové lišty

Zaměřeno na podlahové lišty

Podlahové lišty – detail, který je při výběru podlahy často opomíjený. I takový detail, jako je soklová lišta, však dokáže povýšit každý interiér, když je správně vybrán. Při výběru je dobré zaměřit se na několik aspektů. Pomůže vám, když si zodpovíte několik otázek. Jak bude lišta ladit s podlahou? Bude dostatečně chránit stěnu před ušpiněním? Jakým způsobem bude lišta ukotvena a překryje kabely podél stěn? Pojďme se na podlahové lišty podívat podrobněji.

Tenká, nebo široká?

Při výběru hraje roli také šířka podlahové lišty, nízké lišty jsou vhodnou volbou do menších pokojů, působí moderním dojmem, jejich nevýhodou však je, že nechrání zeď tolik před ušpiněním. Široké lišty se naopak hodí do větších místností a chodeb, ve kterých budí dojem luxusu.

Není barva jako barva

U většiny prodejců se setkáte s lištami, které odpovídají odstínu i dekoru konkrétní podlahy. Pokud však výrobce odpovídající lištu nenabízí, můžete si vybrat takovou, která je nejblíže k vámi zvolené podlaze. Druhou možností, jež působí také velmi esteticky, je volba kontrastní lišty k podlaze. Například bílá lišta působí velmi elegantně.

Podlahové lišty Thermofix

Česká firma Fatra kromě kvalitních vinylových podlah nabízí také podlahové lišty, jež svou barvou a dekorem dokonale doplňují podlahové krytiny Fatra Thermofix. Jejich výhodou není jen to, že dokonale ladí, ale mají také ideální tvar, který kopíruje povrch podlahy a stěn a vyznačují se jednoduchou údržbou i bezpečným uložením kabelů.

Podlahové lišty Imperio

V případě volby podlahové krytiny Fatra Imperio jistě oceníte nabídku podlahových lišt Imperio, které budou vizuálně ladit s podlahou. Vyznačují se stejnými přednostmi jako soklové lišty Thermofix, pyšní se dokonalým tvarem, bezpečným uložením kabelů i jednoduchou údržbou.

Při výběru podlahové lišty se zaměřte na tři aspekty – estetičnost, praktičnost a technické hledisko. I podlahová lišta má velký vliv na celkový vzhled interiéru. Harmonického vzhledu dosáhnete, když sáhnete po liště se stejným dekorem, jako je dekor vaší podlahy. Lišty, jež dokonale ladí s podlahovou krytinou, nabízí česká firma Fatra.