Vybíráte podlahu do koupelny?

Vybíráte podlahu do koupelny?

Také jste přesvědčeni, že při výběru podlahy do koupelny je jasnou volbou keramická dlažba? Měli byste však vědět, že dlažba není ani zdaleka jedinou možností. Jisté však je jedno, nároky na podlahu do koupelny bývají podstatně větší než v případě jiných pokojů. Podlahová krytina do koupelny by měla být především bezpečná, estetická, voděodolná, teplá a měla by se snadno udržovat a čistit, popřípadě by měla být vhodná při volbě podlahového topení. Jaké krytiny tyto požadavky splňují?

Klasika jménem Keramická dlažba

Co se týče koupelen, drží se keramická dlažba na pomyslném prvním místě. Hlavním důvodem jsou její vlastnosti. Díky širokému druhu dekorů splňuje požadavky na design, je voděodolná, bezpečná i snadno udržovatelná. Myslete však na to, že pokud zvolíte světlé spáry, je možné, že se velmi rychle zanesou. Keramická dlažba je také ideální volbou pro kombinaci s podlahovým topením.

Dřevo v koupelně? Ano!

Že si neumíte v koupelně představit dřevěnou podlahu vzhledem k její náchylnosti na vodu? Moderní dřevěné podlahy se mohou pochlubit povrchovou úpravou, která je chrání před poškozením vlivem horka. Přesto je nutné myslet na správné odvětrávání, abyste zajistili co nejdelší živnost podlahy.

Vinylová podlaha? Trefa do černého!

Ve většině interiérů vinylová podlaha boduje, stejně tak je tomu i u koupelen. Díky široké škále vzorů i odstínů dokáží moderní vinylové podlahy dokonale imitovat přírodní dekory, ať už dřeva nebo kamene. Také vlastnosti těchto podlah jsou velmi ceněny v koupelnách zejména proto, že zamezují pronikání vlhkosti, jsou měkké a velmi snadno se čistí.

Moderní betonová stěrka

Současným trendem je industriální styl, jenž je spojován s využitím betonu v interiéru. A ten má své zasloužené místo i v koupelnách, může se totiž pochlubit vysokou odolností, širokou barevnou škálou i bezspárovostí. V koupelnách mají své místo především připravené směsi, které stačí nanést v tenké vrstvě.

Jaké jsou aktuální koupelnové trendy?

Podlaha do koupelny se nevybírá pouze podle vlastností, ale také s ohledem na její design. Jaké jsou aktuální trendy? Oproti výrazným barvám se v současnosti upřednostňují spíše přírodní odstíny, neutrální barvy i dekor textilu. Současné trendy ovládají také populární patchworkové vzory. Krok vedle neuděláte ani s moderními 3D dekory.

Při výběru podlahy do koupelny myslete na to, že nejste omezeni jen jedním typem podlahy, ale máte široký výběr. Podlaha by měla sloužit několik let, proto ji vybírejte nejen s ohledem na design, ale také na její kvalitu a vlastnosti.