Vybíráme podlahu pro milovníky psů a koček

Vybíráme podlahu pro milovníky psů a koček

V současné době je na trhu k dostání celá řada podlahových krytin. To, jakou vybrat záleží na celé řadě aspektů. Jedním z nich můžou být i čtyřnozí mazlíčci, ať už se jedná o psy nebo kočky. Fleky, loužičky i škrábance od ostrých drápků můžou totiž některé podlahové krytiny nenávratně poškodit. Jakou podlahu vybrat, aby splňovala požadavky na design i vysokou odolnost?

Nešetřete na kvalitě

Prvním pravidlem při výběru podlahy pro majitele pejsků a koček je tvrzení: Kvalita je na prvním místě. Čím kvalitnější a odolnější povrch proto zvolíte, tím lépe. Například loužičky od zvířecích mazlíčků by na méně kvalitní laminátové podlaze mohly trvale narušit její povrch. Dlouhodobější působení tekutiny na povrchu krytiny je problematické především u laminátových a dřevěných podlah.

Dřevěná podlaha

Předností dřevěných podlah je celá řada, co je však důležité pro majitele domácích mazlíčků je skutečnost, že jsou tyto podlahy náchylné k poškrábání a poškodit je může také tekutina. Nečistoty je proto vhodné vytírat pečlivě vyždímaným hadrem nebo mopem. Pokud přeci jen zvolíte dřevěnou podlahu, upřednostněte tu se strukturovaným povrchem, na kterém se škrábance ztratí. Dejte přednost také olejovanému povrchu před tím lakovaným.

Laminátová podlaha

Také laminátová podlaha je náchylná na kontakt s tekutinou, se škrábanci si však tato krytina poradí lépe než podlaha dřevěná. Myslete však na to, že právě laminátová podlaha může vašim domácím mazlíčkům klouzat. Při výběru laminátové podlahy dejte přednost krytinám s vyšší třídou zátěže. Co se týče údržby podlahy, volte zejména suchý způsob úklidu.

Vinyl

Ideální podlaha pro majitele domácích mazlíčků? Jednoznačně vinylová, její povrch totiž vyniká vysokou odolností i dobrou elasticitou, je snadná na údržbu a není náchylná na působení vody. Za zmínku samozřejmě stojí i nepřeberné množství dekorů. Pokud chcete volit podlahu s dlouholetou tradicí a zárukou vysoké kvality, neměly by vaší pozornosti uniknout podlahy z Fatry.

Na závěr lze říci snad jen to, že všechny krytiny mají svá pro a proti, pokud však chcete podlahu co nejvíce uzpůsobit svým domácím mazlíčkům, nejvíce oceníte přednosti kvalitní vinylové podlahy.