Poradna Fatra

Pokládka

26. 6. 2018Pokládka

Dobrý den, chceme si dát do baráku vinylovou lepenou podlahu ideálně Thermofix. Máme podlahové topení, na kterém je vylita vrstva betonu, vršek je uhlazen. Je nutna použít stěrka? A pokud ano, proč. Všude se píše, že být musí kvůli rovinatosti a případným hrbolum, ale my to rovné máme, proto se ptám. Dekuji

Zobrazit odpověď
12. 6. 2018Pokládka

Dobrý den,
můžete nám prosím doporučit vhodný typ podlahy pro rodinný dům, ve kterém budou spolu s dospělými a dětmi i domácí zvířata – kočky. Sháníme kvalitní podlahu, co vydrží větší zátěž. V domě bude částečně i podlahové vytápění v určitých místnostech a vinylovou podlahu plánujeme i do kuchyně. Rozloha cca 400 m2. Děkuji Vám za pomoc a přeji pěkný den.
D. R.

Zobrazit odpověď
11. 6. 2018Pokládka

Dobrý den, realizace Thermofix do školní jídelny, doporučujete tloušťku 2 nebo 2,5 mm, zatížení cca 800 žáků denně. Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď
8. 6. 2018Pokládka

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jestli lze mít vinylovou podlahu fatraclick pod kuchyňskou linkou.
Jestli je možné tímto systémem obložit teraso schodiště široké 126 cm, bez viditelných hliníkových lišt s tzv. nosem.
Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď
24. 5. 2018Pokládka

Dobry den,zakoupili jsme si u vas podlahu fatraclick a ani ne po roce pouzivani se zacala podlaha rozjizdet.Reklamovali jsme u stavitele,ktery zajistoval pokladku a ten nam oznamil,ze mame na tom kuchynskou linku a ta to zavinila.Pritom se rozjizdi i v mene zatizenych mistech.V jine mistnosti mame velikou skrin pres cely pokoj,mnohem tezsi a tam je podlaha v poradku.Pry to zjistil u vyrobce,a ze musime dat kuch.linku na nozicky a vyriznout v podlaze otvory.To snad nemuze myslet vazne.Podlaha byla vybrana s tr.zatizeni 41.Muzete nam ,prosim,poradit,co dale,jak se branit?Bylo by mozne poslat odbornika,ktery by vse zhodnotil?Pod podlahu nebyly dany folie,ktere doporucujete.Pry to neni potreba.Dekuji vam za pripadnou radu.

Zobrazit odpověď
22. 5. 2018Pokládka

Dobrý den,
Plánujeme výměnu „lina“ na schodech panelového domu (klasický z roku 1973 – 7 pater, výtah). Prosím o radu, jaký typ PVC podlahy by byl vhodný jako zátěžový (po schodech se stěhují větší kusy nábytku) z hlediska typu materiálu, tloušťky atd.
Dále prosím o radu zda je vhodné před pokládkou schody zpevnit kovovými výztuhami hran schodů nebo to naopak nedoporučujete.
Předem děkuji za odpověď. S pozdravem
I. V.
Společenství vlastníků bytových jednotek

Zobrazit odpověď
16. 5. 2018Pokládka

Dobrý den,
máme rodinný dům v nadmořské výšce 600m,
který využíváme od března do září. Dům je podsklepený a vytápěný ústředním topením, přes zimu vytápěný není. Na betonovou podlahu chceme dát lepené vinylové dílce. Prosíme o radu, zda je tato podlaha vhodná.
Děkuji V.

Zobrazit odpověď
14. 5. 2018Pokládka

Potřebuji zrekonstruovat podlahu v kuchyni. Uvažuji o pokládce plovoucí vinylové podlahy z produkce Fatra.

Nejsem si jistý ve 2 bodech.

Kuchyň používá zejména moje matka, starší 90 kg vážící paní, která zde často používá kancelářskou židli s kolečky.
Otázka 1 zní – je uvažovaná podlaha pro takovou zátěž vhodná?
Jakou odolnost musí mít podlahová krytina, aby vydržela popisovanou zátěž?

Bod 2: V kuchyni se musí častěji uklízet – vytírá se klasicky mokrým hadrem. V popisu je sice napsáno, že je použita nosná deska HDF se zvýšenou odolností proti vodě, ale pokud je spoj „na sucho“ tak tam voda vždy zateče. Nebo ne? Otázka zní: Je uvažovaná podlaha pro tento typ údržby vhodná?

Pokud budou obě odpovědi kladné, musím ještě vyřešit optimální řešení podkladu.
Stará rozpadající se DTD deska pod linoleem je k betonovému podkladu přilepena parketovým lepidlem. Při jejím odstraňování předpokládám jeho lokální poškození. Použití stěrky si ale vyžádá čas na dokonalé vyschnutí.
Raději bych na beton “ na sucho“ položil vyrovnávací vrstvu velkoplošné vodovzdorné desky (JSD, OSB, cementové….) a na ni pak plovoucí vinylovou podlahu. Můžete takovou skladbu doporučit?
mimochodem na různých místech na internetu jsem nalezl odvolávku na „kladečský předpis“ pro tyto podlahy a že jej lze nalézt na www.fatraflor.cz. Tam se mi tento předpis ale vůbec nedaří nalézt.

Zobrazit odpověď
30. 4. 2018Pokládka

Mám starší domek, ve kterém je podlaha z prken. Pokoj je nad sklepem. Chci se zeptat, zda je možno na takovou podlahu položit tatrafloor a jakou podložku je nutné případně pod tento materiál dát. Samozřejmě chci, aby dřevo „dýchalo“. Děkuji. Valová

Zobrazit odpověď

dobrý den,
budu pokládat vinyl klik na dřevotřísku. Je nutná mezi to nějaká pěnovka ( eventuálně jaká) k odhlučnění pochozu k vůli spodnímu bytu? Má to hlukový význam?
předem děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Články