Představení antistatických a vodivých podlah

Představení antistatických a vodivých podlah

Antistatické a vodivé podlahy se řadí do skupiny speciálních krytin, které jsou vyhledávané pro svou skvělou elektrickou vodivost. Tyto podlahy jsou ideální volbou do prostor, ve kterých je nutné zabránit vzniku elektrostatických výbojů. Jaké vlastnosti musí podlaha označená slovem antistatická mít? Krytina nesmí generovat elektrostatické napětí na osobě, která se na ní pohybuje, a to i v případě, že nemá antistatickou nebo vodivou obuv. Pojďme si tyto podlahy představit blíže.

 

Využití antistatických podlah

Tyto podlahy jsou vyhledávané na operačních sálech, RTG, zubních ordinacích, laboratořích a prostorách s nebezpečím výbuchu. Své uplatnění mají v chemickém, elektrotechnickém, farmaceutickém, automobilovém i papírenském průmyslu. Antistatické podlahy se řídí technickými normami ČSN EN 1081 a ČSN EN 61340-5-1.

Druhy antistatických a vodivých podlah

K antistatickým a vodivým podlahovým krytinám patří antistatické PVC, vodivé PVC, antistatické puzzle, akrylátové nátěry, epoxidové nátěry a epoxidové povlaky.

PVC s elektrickými vlastnostmi od Fatry

K PVC krytinám s elektrickými vlastnostmi se řadí kolekce ELEKTROSTATIC / DYNAMIC a Novoflor Extra Static SD. Čím tyto podlahy vynikají? Na první pohled zaujmou atraktivním vzhledem. Velkou předností je vysoká odolnost vůči opotřebení, chemická odolnost, vhodnost pro podlahové vytápění i dobrý teplotní vjem. Při volbě této podlahy jistě oceníte i snadnou údržbu a certifikovanou kvalitu s garancí až 10 let.

ELEKTROSTATIC a DYNAMIC

ELEKTROSTATIC a DYNAMIC jsou heterogenní podlahoviny, které jsou vyráběny ve formátu dlaždic o rozměrech 608 x 608 mm a s tloušťkou 1,7 mm nebo 2,00 mm.

Novoflor Extra Static SD

Heterogenní staticky disipativní podlaha Novoflor Extra Static SD s tloušťkou nášlapné vrstvy 0,8 mm je speciálně určena do prostor s nejvyšším stupněm zátěže.

Vybíráte antistatickou podlahu a nevíte si rady? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám poradíme.