Podlahy Fatra na největším podlahářském veletrhu

1350 vystavovatelů z 60 zemí, více než 40 000 návštěvníků z celého světa – to jsou hlavní čísla, charakterizující největší veletrh specializovaný na podlahové krytiny a jejich příslušenství – Domotex Hannover.

Koberce, kobercové podlahy, dřevěné podlahy, lamino a v neposlední řadě vinylové podlahové krytiny od renomovaných výrobců, i od firem, snažících se proniknout na evropský trh tvořily sortiment, nabízený v halách hannoverského výstaviště.

domotex2

Také Fatra, a.s. patří k výrobcům, kteří již mají své místo na světovém trhu vinylových podlah, a proto nemohla chybět mezi vystavujícími firmami. Důvod je zřejmý: jednak je to jedinečná příležitost k oslovení nových potenciálních zájemců o naše produkty, jednak možnost setkat se všemi svými významnými zákazníky na jednom místě a představit jim své novinky „na živo“.

Na 35 čtverečních metrech výstavní plochy byli presentováni všichni zástupci podlahových krytin z naší produkce: homogenní a heterogenní pro komerční výstavbu, plovoucí vinylová podlaha FatraClick a kolekce luxusních vinylových dílců (LVT) Thermofix a Imperio.

Obzvláště LVT kolekce působila jako evropský ostrov v moři obdobných výrobků, nabízených mnoha výrobci z dálného východu. Naštěstí pro nás je tento ostrov stále častěji vyhledáván zákazníky, kteří se postupně vrací k evropské kvalitě, flexibilnosti a serióznosti.

Poprvé jsme oslovili trh s novou řadou LVT Imperio, určenou pro bytovou i komerční výstavbu. První ohlasy byly veskrze pozitivní. Někteří naši současní zákazníci již stihli zařadit tento produkt do svého sortimentu a v současné době jsou již první referenční pokládky např. v SRN nebo v Polsku.

domotex3

Při letmém pohledu na vystavované podlahové krytiny byl na první pohled patrný trend sníženého zájmu trhu o laminátové podlahy na úkor dřevěných podlah a plovoucích podlah s vinylovým povrchem. Tento trend byl ve Fatře podchycen od samého začátku a v současné době je Fatra významným dodavatelem vinylových podlah, určených pro další zpracování největšími světovými výrobci plovoucích podlah. Představitelé těchto firem byli častými hosty na našem stánku.

Účast na veletrhu je důležitá i z jiného důvodu: také konkurence nespí a snaží se prezentovat své novinky, což může být někdy i inspirující faktor pro vlastní výrobu a pomáhat udržet krok s posledními trendy
domotex1