LVT dílce z Fatry na trhu již 20 let

LVT dílce z Fatry na trhu již 20 let

Naše společnost dosáhla významného milníku. LVT dílce z produkce Fatry jsou na evropském trhu přítomny již 20 let a stále se těší velké oblibě. Recept je jednoduchý. Zákazníky si získal tento typ podlahy vysokou kvalitou, kterou drží od počátku výroby. Vložením skelného rouna do konstrukce výrobku se totiž podařilo dosáhnout vynikajících parametrů, zejména rozměrové stálosti a pravoúhlosti lamel, čímž jsme výrazně předběhli konkurenci.

O vývoji podlahovin v dílcích se začalo ve Fatře uvažovat už v roce 1998. Tehdy se na světových veletrzích začaly objevovat první podlahoviny tohoto typu, tehdy zejména od asijských výrobců. Vznikla myšlenka, že by se tímto novým produktem mohla zaplnit mezera na trhu a konkurovat v té době preferovaným plovoucím podlahovinám.

Přelomový rok v historii podlahových krytin tedy nastal v roce 2003, kdy byla zahájena výroba podlahoviny nového typu – THERMOFIX. Na německých strojích s technologickými prvky fatrovských konstruktérů, mechaniků, strojařů a technologů začala nová éra vinylových podlahovin v České republice. Vinylové dílce svým atraktivním vzhledem, designem a provedením představovaly věrnější imitace dřevěných a kamenných krytin.

Uvedení podlahoviny THERMOFIX na trh bylo spojeno s reklamní kampaní, pro kterou byly licenčně využity postavičky dvou nešiků Pata a Mata. Tyto figurky byly uváděny na všech reklamních materiálech, katalozích, vzornících i webových stránkách.

V současné době LVT dílce reprezentuje již 5 kolekcí a celkem 86 dekorů dřeva, kamene a textilu. Rozměry výrobků jsou od 900 x 150 mm až po 1829 x 180 mm.

Poslední novinkou v portfoliu lepených vinylových dílců je kolekce SILVERO, která navazuje na úspěšnou 20tiletou éru podlahové krytiny THERMOFIX. Hlavní výhodou jsou tři rozdílné konstrukce, díky kterým je možné aplikovat podlahu v jednotném dekoru do celého interiéru v rámci rozdílné výšky a úpravy podkladu. Abychom tuto podlahovinu přivedli k dokonalosti, ošetřili jsme její svrchní část metodou SILVER block, která vytváří štít proti nežádoucímu působení mikroorganismů.