Jakou zvolit barvu podlahy?

Jakou zvolit barvu podlahy?

Asi nám dáte za pravdu, že podlaha z velké míry ovlivňuje celkový ráz interiéru. Právě od podlahy by se měl také odvíjet výběr interiérových dveří, volba nábytku a dekorací. Není to však jen barva podlahy, která má na vzhledu interiéru velký podíl, důležitý je také vzor, a těch je na trhu celá řada. Podlahové krytiny v současné době dokonale imitují dekor dřeva, stačí si jen vybrat. Ale jak si vybrat?

Ovlivněte charakter interiéru

Při výběru podlahové krytiny berte ohled na vzhled místnosti, funkčnost i kvalitu podlahy. I díky podlaze můžete celý interiér sladit do oblíbeného stylu, dekory podlah jich nabízí nespočet, ať už klasický styl v podobě parket, minimalistický, francouzský či rustikální styl. Právě preferovaný styl vám může výrazně výběr ulehčit.

Světlá, nebo tmavá podlaha?

Na první pohled se to zdá jako snadné rozhodnutí, přeci jen si stačí vybrat jednu ze dvou možností. Co se však může na první pohled jevit tak jednoduché, na ten druhý to tak jednoduché být nemusí. Podlaha je totiž základem každého interiéru a právě její barva rozhodne o tom, jaký ráz bude výsledný interiér mít.

Světlá podlaha

Předností světlé podlahy je skutečnost, že opticky zvětšuje každý prostor, vzhledem k tomu, že méně pohlcuje a více odráží světlo. Světlé barvy symbolizují čistotu a klid, zároveň však působí studeněji a v kombinaci se světlým nábytkem mnohdy až sterilně. Světlejší podlaha je skvělou volbou do menších a tmavších místností, které rozjasní a provzdušní. Nejlépe vynikne v kombinaci s tmavším nábytkem.

Tmavá podlaha

Tmavá podlaha oproti té světlé interiér opticky zmenšuje. Tmavé barvy působí seriózně a útulně. Snadno tak pomocí tmavší podlahy vdechnete interiéru pověstné teplo domova. I tato podlaha vynikne ve spojení s kontrastním nábytkem, například v bílé barvě.

Barvy, barvy a zase barvy

Tmavá, nebo světlá? Už máte jasno? Pokud ne, pojďme si přiblížit jednotlivé dezény dřeva.

Bílé, šedé a černé podlahy

Bílá, šedá a černá, barvy, které v interiéru působí velmi nadčasově a jsou vhodné především do moderního interiéru. Zatímco černá barva působí luxusně, šedá dodá interiéru eleganci. Ani s bílými podlahami, které působí velmi svěže, neuděláte krok vedle.

Červenohnědé podlahy

Pokud zvolíte podlahu v dekoru hruška, švestka nebo třešeň dodáte interiéru velmi teplý pocit a dojem útulnosti.

Žlutavě béžové podlahy

Mezi tyto podlahy patří podlahy v dekoru dub, buk a javor, které působí optimisticky, příjemně a velmi útulně.

Hnědé podlahy

Hnědé podlahy bychom mohli považovat za univerzální, jsou velmi snadno kombinovatelné a hodí se téměř do každého interiéru.

Vyberte si podlahu, která se stane ozdobou každého interiéru. Nezapomeňte však podlahy vybírat také s ohledem na funkčnost a kvalitu.