Průmyslové podlahy – Jakou podlahu zvolit do hotelů a restaurací?

Průmyslové podlahy – Jakou podlahu zvolit do hotelů a restaurací?

Jednou z nejdůležitějších vlastností podlah do restaurací a hotelů je reprezentativní vzhled. Podlahy však musí také splňovat vysoké požadavky na odolnost i údržbu. Jakou podlahu tedy zvolit tak, aby odpovídala všem z uvedených požadavků a stala se i ozdobou každého hotelu a restaurace? Pojďme se podívat, jaké jsou možnosti.

Odolná dlažba

Dlažba je jednou z podlahových krytin, která je často využívána v komerčních prostorách. Její nespornou předností je vysoká odolnost proti běžnému opotřebení i stálost barev a dlouhá životnost. K nevýhodám dlažeb se naopak řadí zanášení spár a skutečnost, že mohou v některých interiérech působit chladným a neútulným dojmem.

Zátěžové koberce

V hotelech a restauracích se často můžete setkat i s koberci. Na hotelové koberce jsou kladeny vysoké nároky, takže se pyšní odolností, kvalitou i trvanlivostí materiálu, další předností jsou jejich výborné zvukové a tepelně izolační vlastnosti. Co se však týče údržby a každodenního úklidu, je v případě volby koberce poměrně náročná.

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy snadno dokáží zútulnit každý interiér a dodat mu nádech luxusu. Pokud však zvolíte dřevěnou podlahu, volte zátěžovou dřevěnou podlahu, která je přímo určena pro použití v reprezentativních komerčních prostorách. Nevýhodou této podlahy může být vyšší cena.

Vinylové podlahy

Vysoké nároky na design, odolnost i jednoduchou údržbu splňují také vinylové podlahy. Díky široké nabídce vzorů jsou z hlediska estetiky trefou do černého. Povrch těchto podlahových krytin působí teplým dojmem a podlahy poskytují i kvalitní zvukovou a tepelnou izolaci. Tradiční česká značka Fatra má ve své nabídce podlahy, které jsou speciálně určeny do restaurací a hotelů. Vyhledávané jsou podlahy Novoflor Extra i luxusní vinylové dílce Thermofix.

Podlahy Novoflor Extra

Mezi podlahové krytiny Novoflor Extra patří podlahy Novoflor Extra Comfort, Novoflor Extra Ideal, Novoflor Extra Optima, Novoflor Extra Super, Novoflor Extra Vario, Novoflor Extra Grit a Novoflor Extra Wood. Všechny z uvedených podlah vynikají širokou nabídkou dekorů i skvělými vlastnostmi, které odpovídají požadavkům na podlahy do zatěžovaných prostor.

Vinylové dílce Thermofix

Luxusní vinylové dílce Thermofix se dají považovat za volbu bez kompromisů. Spojují totiž skvělý design i nadprůměrnou odolnost.