Jakou podlahovou krytinu vybrat do kuchyně?

Jakou podlahovou krytinu vybrat do kuchyně?
Kuchyně je nepochybně specifickým místem v každé domácnosti, už jen proto, že podlaha je právě v této místnosti vystavena podstatně větší zátěži. Jednat se může o nečistoty, možnost rozlití vody i padající talíře. Asi každý, kdo si vybírá novou podlahu, si přeje, aby vydržela co nejdéle. Jakou variantu v nepřeberném množství podlahových krytin vybrat? Víme to.

Která podlaha není vhodná?

Hned v úvodu si představíme podlahy, jimž je dobré se v kuchyni vyhnout. Z výběru byste měli vyřadit kluzkou podlahu, u níž hrozí poranění. Vhodná není také méně kvalitní laminátová podlaha, která se v případě rozlití vody během krátké doby trvale poškodí. V případě volby dlažby se vyhněte bílým spárám, jež se velmi rychle zanesou nečistotami. Vhodnou volbou není také koberec, který je náročný na údržbu.

Podlaha odolná proti tekutinám

Téměř každému z nás se někdy stalo, že v kuchyni omylem vylil vodu, podlahová krytina by proto právě z tohoto důvodu měla být odolná proti vodě. Jakým podlahám se vyvarovat? Vhodnou volbou není dřevěná podlaha a levná laminátová podlaha. Naopak voda ani v nejmenším neuškodí dlažbě, která je velmi častou volbou právě do kuchyně, a také laminátové a vinylové podlaze.

Odolnost na prvním místě

Upadl vám někdy v kuchyni talíř na zem? Rozhodně nejste jediní, s nehodami v kuchyni se setká téměř každý zapálený kuchař. Nepodceňujte proto kvalitu podlahy a zvolte tu, která vyplní vaše nároky na vysokou odolnost. V případě volby dlažby se vám například může stát, že společně s talířem rozbijete i dlaždici. Jakou podlahu tedy zvolit? V tomto případě je ideální volbou opět  vinyl, jenž vyniká svou vysokou odolností i jednoduchou údržbou.

Zaměřeno na údržbu

Drobky, flíčky, kapky – to je výčet nečistot, s nimiž se při každodenní práci v kuchyni musíte potýkat. Jakou podlahu zvolit, abyste si úklid co nejvíce usnadnili a urychlili ho? Za nejlepšího společníka do kuchyně, i co se údržby a úklidu týče, by se dal opět považovat vinyl. V případě mechanického poškození lze tento materiál snadno opravit, stačí jednoduše vyměnit poškozený díl. Vinylovou podlahu můžete jednoduše vysát nebo vytřít mopem.

Podlahové topení a podlaha

Chodíte doma rádi bosi? Pak jistě oceníte podlahové topení, a to i v kuchyni. Ne všechny podlahové krytiny jsou však v případě podlahového topení vhodné. Vhodná je dlažba, vinylová podlaha i kvalitní laminátová podlaha. Při volbě podlahového topení se naopak příliš nedoporučují krytiny s vysokým tepleným odporem, mezi něž patří dřevěná a korková podlaha.