Close
   Poradna Fatra

   Questions and answers

   12. 11. 2019

   Dobrý den,
   chtěl bych se zeptat zda-li je možné použít vinylové podlahy v případě, že budu mít podlahové vytápění tepelným drátem bez vody. A jaký druh vinylu lze použít. Děkuji a přeji hezký den.

   View answer
   11. 11. 2019

   Dobry den, mame 2 roky vinylovou podlahu a podlahové topení. Podlaha ale už je lehce poskrabana… Přeci jen se na ni už stavěla kuchyň a ostatní nábytek. Je možné ji něčím pretrit, ošetřit…? Děkuji G.

   View answer

   Dobrý den,chtěl bych se zeptat jakým prostředkem udržovat vinylovou podlahu fatraclik v dobré kondici?
   Děkuji s pozdravem Petr

   View answer

   Dobrý den, rád bych se zeptal jak je to s prvním natápěním po pokladce Thermofixu art. Jedná se mi o byt s El.topením v podlaze, kde už se měsíc topí. Teď bude probíhat pokládka ve vypnutém stavu topení a jedná se mi o to zda je nějaké doporučení jak postupně natápět po pokladce nebo lze rovnou topit na běžné teploty nepřesahující 28 stupňů. Děkuji Vám za odpověď. S pozdravem M.

   View answer
   8. 11. 2019

   Dobrý den, prosím o radu – chtěla bych položit vinyl na dlažbu, jaké jsou technické podmínky? Po přečtení Vaší odpovědi mám dotaz, jak si laicky zjistím povolenou odchylku od rovinnosti? Kde vezmu 2 m předepsanou lať, abych zjistila odchylku (+libela?), nebo musím shánět nějakého specialistu? Děkuji za informace. S pozdravem J. P.

   View answer

   Dobrý den,
   mám ještě doplňující dotaz k předchozímu.
   Pokud si tedy vybereme lepenou verzi, to se opravdu pokládá tato tenká, většinou jen 2mm, podlaha rovnou na beton nebo stěrku, zkrátka na podklad (jen s použitím lepidla)? Žádná podložka se nepoužívá? Není potom podlaha studená a tvrdá? Předpokládám že lepená vinylová podlaha má vyšší nároky na rovnost podkladu a v celém bytě musí být podklad perfektně srovnaný že?

   Pokud bychom přecijen chtěli zámkovou, lze třeba byt rozdělit na menší části které by šly položit bez dilatace, např. obývách+kuchyně (není oddělen dvěřmi, jde jen o cca 2,5×2,2m výklenek v místnosti) nebo chodba+wc?

   Moc děkuji.

   View answer
   7. 11. 2019

   Dobrý den,
   vybíráme novou podlahu, zatím vybíráme dekor, chtěli bychom udělat vinylovou podlahu v celém bytě(60m2) v jednom kuse bez přechodů a prahů, v jednom obchodě mi bylo řečeno že takto lze položit jedině lepenou vinylovou podlahu, my bychom ale preferovali plovoucí vinylovou podlahu se zámkovým spojem, lze tuto podlahu použít do celého bytu v jednom kuse bez prahů či přechodových lišt? Pokud ne, jaká z Vámi nabízených vinylových podlah takto lze položit?

   Děkuji.

   View answer
   6. 11. 2019

   Dobrý den,
   budu pokládat plovoucí podlahu vinylovou FatraClick a chtěl jsem vědět jaká může být nejmenší vzdálenost na přeložení dílců a jaký nejmenší díl můžu dát na kraj (začátek,konec).
   Děkuji za odpověď R.

   View answer
   5. 11. 2019

   Dobrý den,potřeboval bych prosím na dodělání podlahy cca 10m2 vinylu elegance thermofix mozaika trend . objednací číslo je 10127-1. Děkuji za odpověd.

   View answer

   Dobrý den chtěl jsem se zeptat Chtěl bych na stávající betonovou podlahu položit OSB desky o tloušťce 15 mm s perodrážkou a na to položit vinylovou podlahu Click o tloušťce 4mm musím OSB desky přikotvit ke stávajícímu betonu a jak? Děkuji za odpověď

   View answer

   Articles

   FLOORING INSTALLATION WORKSHOP FOR BUDMECH

   FLOORING INSTALLATION WORKSHOP FOR BUDMECH

   Read more
   Fatra in Hannover

   Fatra in Hannover

   Read more
   Fatra presents a new floating vinyl floor collection

   Fatra presents a new floating vinyl floor collection

   Read more