Dotaz:

Dobrý den,

máme v celém bytě položeny vinylové podlahy Thermofix, a ráda bych dala na místa, kde si na zemi hrají děti, kusové koberce. Narazila jsem však na informaci, že při kontaktu s pryžovou spodní protiskluzovou vrstvou může podlaha změnit barvu. Potřebovala bych poradit, jaký koberec můžu dát, abych se tomuto vyhnula, nebo čeho se ve složení vyvarovat. Nejčastěji obsahují koberce syntetický latex, který nejspíš tedy také vadí, ještě něčemu dalšímu se vyhnout?
A dá se případně koberec bez spodní gumové vrstvy přichytit oboustrannou lepící páskou, aniž by se tím podlaha poničila?

Předem děkuji za odpověď
Lucie Marková

Odpověď:

Dobrý den,
důrazně doporučujeme se ve složení vrstvy ve styku s PVC krytinou se vyhnout látce phenyl-beta-naftylamine. Bohužel nevíme co syntetický kaučuk obsahuje, ale setkali jsme se s tím, že i tato světlá pěnová hmota na rubu koberce způsobila nevratné barevné změny podlahoviny. Oboustranná páska (bílá se světle žlutou krycí fólií) by neměla PVC krytinu poškodit. Před použitím doporučujeme krytinu odmastit. Po odstranění oboustranné pásky mohou na podlahovině ulpět zbytky lepidla pásky. Tato rezidua lepidla odstraníte technickým benzinem.