Dotaz:

Dobrý den,
zvažovali jsme koupi Fatraclicku, ale bylo mi řečeno, že by se podlaha mohla zdeformovat při kontaktu s vodou. Máme doma malé dítě, a nerada bych, aby se podlaha poškodila, kdyby se někde vylilo např pití a my si toho hned nevšimli.
Jako možnost nám byla nabídnutá lepená verze Vepo, ale jelikož byt je hned nad sklepem, nebude zespod vytápěný a bojím se, že Vepo nebude dostatečně tepelně izolovat. Předem děkuji za info. JV

Odpověď:

Dobrý den,
ano je pravda, že podlahová krytina Fatraclick a voda není vhodná kombinace a to z důvodu: hlavním nosičem je HDF deska, která může vodu natáhnout a mohou se vyskytnout problémy.
Pokud voda na podlahové krytině nestojí delší dobu a nikam nezateče není problém. Co se týká podlahové krytiny VEPO, ano její tepelná izolace nebude taková jako u Fatraclicku.
Můžete také volit kolekci podlahové krytiny Well-click, což je celovinylový dílec se zámkovým systémem, kterému kontakt z vodou nevadí  https://www.fatrafloor.cz/produkty/plovouci-vinylove-podlahy/well-click/ , podlahová krytina s velmi dobrým kročejovým útlumem a tepelná izolace bude lepší než u kolekce VEPO.