Dotaz:

Dobrý den, chceme si vybrat do domu vinyl. V obývacím pokoji máme ale veliké francouzské okno na jih a tak vinyl bude vystaven přímému slunečnímu záření.Hodně lidí mě před tím varuje, že pak dochází k roztahování vinylu.Už mě unavuje číst nekonečné debatu na internetu a raději se obracím na vás. Jaký vinyl byste mi poradili? Lepený či Click? Jak je to s tou roztažitelností na Slunci? Ráda bych vinyl nechala položit do kuchyně, obýváku, chodby, obýváku a koupelny. Děkuji Bejrová

Odpověď:

Dobrý den,
do koupelny nedoporučujeme použít Click systém – není vhodný do vlhkých prostor a je u něj zakázáno mokré čištění. Proto budeme uvažovat o lepeném systému Thermofix/IMPERIO. Při změně teploty o 1 °C se změní rozměr 1 m (délky/šířky) o 0,09 mm. Čím je dílec menší, tím lépe – tím menší celková změna rozměru jednoho dílce. Z toho nám vychází použít menší dílce IMPERIO o rozměru 900 x 150 x 2,2 mm. Lepit na kvalitní lepidlo Uzin KE 2000 S při teplotě 15 – 20 °C, přičemž 3 dny po nalepení udržovat konstantní teplotu.
Pokud 3 dny po pokládce nevzniknou spáry (z důvodů nedodržení konst. teploty) pak už lepidlo dílce podrží. Teplota používání je 15 – 27°C, takže podlahu doporučujeme chránit před přehřátím sluncem vhodnou sluneční clonou.