Dobrý den,
máme již 2 roky neinstalovanou podlahu fatraclick letní dub. Jsme s ní v celku spokojeni, až na jednu zásadní věc. Podlaha lze velmi špatně uklidit, tak aby byla skutečně čistá. Máme melé dítě, které leze po čtyřech a neustále má černá kolena a špinavé ruky. My chodíme v domácí obuvi s bílou podrážkou, která je do dvou dnů špinavá.
Podlahu denně vysávám výkonným vysavačem, 2 krát týdně vytírám. Dokonce jsem si pořídila robot na vytírání.
Nejde tedy o to, že by na podlaze byly skvrny, ale podlaha přitahuje prach jak magnet.

Můžete mi poradit, jak podlahu udržovat. Můžete mi doporučit třeba nějaký antistatický prostředek na mytí, který sníží statický efekt vinylu?

Dobrý den,
většina našich zaměstnanců má v domácnosti podlahoviny se stejným povrchem jako Vy a ani u nich a ani za desetiletí zkušeností jsme se s takovým problémem nesetkali. Bohužel neuvádíte jaké čistící prostředky používáte (častou chybou je používání mycí vody s jarem, který po oschnutí vody vytváří na povrchu podlahy lepkavou mikro vrstvu, do níž se kotví špína). Proto doporučujeme používat čistící prostředky, které se po vytření podlahy bezezbytku odpaří a nezanechávají na povrchu žádnou stopu. Tyto prostředky jsou např. UZIN Resilient Care, Dr. Schutz CC-PU-čistič, nebo SIDOLUX EXPERT na PVC.

Hlavním problémem je ale zdroj nadměrné prašnosti, kdy se obvykle polétavé prachové částice z exteriéru dostávají netěsnostmi otvorových výplní (okna, dveře, balkónové dveře) do interiéru a pak by bylo vhodné zvážit zdravotní výhody pořízení výkonného čištění vzduchu, výměny oken a dalších opatření, vedoucích ke snížení celkového množství prachu v interiéru.