Dotaz:

Dobrý den,
zakoupila jsem od vás podlahu Thermofix. Podklad mně připraví podlahářská firma, ale v rámci úspory bych chtěla podlahu nalepit s rodinnými příslušníky. Můj dotaz zní, jaké je nejvhodnější lepidlo, kolik lepidla na cca 55m2, co vše k lepení krom lepidla budeme potřebovat a zda-li se do toho máme sami pustit, i když jsou rodinní příslušníci manuálně zruční.
Moc děkuji za odpovědi.

S přáním pěkného večera

J. K.

Odpověď:

Dobrý den,
po cca 20-ti letých zkušenostech můžeme doporučit lepidlo Uzin KE 2000 S. Nanáší se zubovou stěrkou typ A1. Spotřeba lepidla je 250 – 300 g/m2. Podlahovina se lepí na rozlévací stěrkovou hmotu přebroušenou jednokotoučovou bruskou. Přebroušenou stěrku je nutné zbavit prachu vysátím a setřením na vlhko.
K pokládce budete potřebovat:
– tužku
– metr, pásmo
– šňůrový linkovač
– ocelová planžeta
– řezací nůž na PVC (s ostřím ve tvaru háčku)
– zubová stěrka A1
– 50 ti kilogramový článkový válec
Více informací k pokládce najdete v našem Kladečském předpisu: https://www.fatrafloor.cz/wp-content/uploads/2018/12/klade%C4%8Dsk%C3%BD_predpis_thermofix_imperio_CSWEB.pdf

Pokud jste sami lepení PVC dílců nikdy neprováděli, doporučujeme zúčastnit se pokládky zkušeného podlaháře na jeho realizaci a nechat si ukázat způsob kladení dílců tak aby mezi nimi nevznikaly spáry vetší než při složení podlahových dílců bez lepidla. Je na to grif, který nelze vtělit do textu předpisu, ale dá se naučit.
Teplota v místě pokládky 48 hod. před pokládkou a 48-72 hod. po pokládce musí být konstantní. Pokles teploty po nalepení dílců má za následek vznik spár mezi dílci (tepelná smrštivost/roztažnost PVC je cca 0,1 mm/1bm při změně teploty o 1 °C).