Dobry den,zakoupili jsme si u vas podlahu fatraclick a ani ne po roce pouzivani se zacala podlaha rozjizdet.Reklamovali jsme u stavitele,ktery zajistoval pokladku a ten nam oznamil,ze mame na tom kuchynskou linku a ta to zavinila.Pritom se rozjizdi i v mene zatizenych mistech.V jine mistnosti mame velikou skrin pres cely pokoj,mnohem tezsi a tam je podlaha v poradku.Pry to zjistil u vyrobce,a ze musime dat kuch.linku na nozicky a vyriznout v podlaze otvory.To snad nemuze myslet vazne.Podlaha byla vybrana s tr.zatizeni 41.Muzete nam ,prosim,poradit,co dale,jak se branit?Bylo by mozne poslat odbornika,ktery by vse zhodnotil?Pod podlahu nebyly dany folie,ktere doporucujete.Pry to neni potreba.Dekuji vam za pripadnou radu.

Dobrý den,
Fatra, a.s. se může vyjadřovat pouze ke kvalitě svých výrobků, nikoli ke kvalitě prací provedených dalším subjektem. K tomu je vhodné získat stanovisko třetí (nezávislé) osoby, např. znalce. Zákaz zatěžování nadměrně těžkým nábytkem jako je např. kuchyňská linka uvádíme v našem Kladečském předpise. Je to jeden z faktorů, který může být příčinou omezení volné dilatace krytiny. To se řeší Vámi uvedeným způsobem, nebo ukončením plovoucí podlahy před kuchyňskou linkou či vestavnou skříní. Tím druhým faktorem je druh podkladu a jeho kluzné vlastnosti. Obecně platí, že při pokládce na hladké dřevěné podklady použití PE fólie obvykle není nutné. Naopak v případě podkladů z cementových mazanin či anhydritů je nutné použít PE fólii tl. 0,25 mm jako kluznou podložku a parozábranu.
Příčiny vzniku uvedených vad plovoucích podlahových krytin jsou obvykle nedodržení dilatačních spár kolem stěn místnosti a kolem konstrukcí procházejících podlahou, drsnost podkladu (je nutné mít na paměti, že spodní vrstvu našich plovoucích krytin tvoří korek! a nadměrné lokální zatížení.