Dotaz:

Dobrý den. Mám prosím ještě jeden dotaz. Pokud položím vinylovou podlahu RS-click do kuchyně a něco se mi na ní rozlije, neudělá to nic s tou HDF deskou? Slyšel jsem, že podlaze s HDF deskou vlhkost moc nesvědčí.
Díky moc za odpověď. P. Š.

Odpověď:

Dobrý den,
zkoušeli jsme na sparách položené podlahy RS-click nechat 24 hodin stát čistou vodu, abychom věděli jak se krytina bude chovat. Podlaha byla vizuelně beze spár mezi dílci. Při tomto testu k poškození HDF vlhkostí nedošlo. Něco jiného ale je, když voda zateče za soklové lišty pod podlahu, nebo je podlaha dlouhodobě vystavena cyklickému mokrému čištění mycí vodou s prostředkem snižujícím povrchové napětí vody. V takovém případě je riziko průsaku vody do celoobvodového zámkového spoje dílců a u HDF může dojít k lokálnímu nárůstu tloušťky. Proto je u našich podlahovin s HDF deskou mokrý způsob čištění zapovězen.
Přes uvedená provozně/technická omezení, při dodržení obecných zásad údržby podlahoviny s HDF nosičem nejsou na tento výrobek z titulu poškození vodou žádné negativní zpětné vazby a ke spokojenosti je používá nezanedbatelné množství zákazníků.

Možností prevence rizika poškození krytiny havárií vody je použití celovinylové krytiny WELL-click, která touto nectností netrpí.