Dotaz:

Dobrý den, mohli byste mi sdělit, zda je vhodné pořídit si podlahové vytápění v kombinaci s vinylovou podlahou? Nedochází k vyšší prašnosti díky elektrostatickému náboji? Děkuji za odpověď. M. S.

Odpověď:

Dobrý den,
prach se do obytného prostoru dostane v nějaké míře vždy. Záleží na množství polétavého prachu v exteriéru a vzduchové neprůzvučnosti oken a balkónových či vstupních dveří, existence rekuperace, vzduchotechniky atp.. Velké množství prachu vzniká přímo v interiérech používáním a prací s textiliemi a oblečením.
Jsou podlahové krytiny, které prachové částice přitahují více a pak ty, u kterých je tato schopnost menší. Podlahoviny které elektrickým nábojem prach přitahují poznáme podle toho, že se prach hromadí nejdříve v rozích místností, v prostorech za dveřmi a obecně místech s menším pohybem osob. U podlahovin které přitahují prach méně je prach rovnoměrně rozprostřen po celé ploše krytiny a není tak nápadný. To kterému typu podlahy kdo dává přednost je věcí osobní preference. Naše podlahoviny se z tohoto hlediska chovají jako laminátové podlahoviny.