Dotaz:

Dobrý den, máme od vaší společnosti položen thermofix Břidlice stříbrná. Upřímně jsem očekávali, že bude mnohem kvalitnější. Jsou na něm škrábance například od židle u jídelního stolu, kterou jsme však opatřili již na začátku ochrannou samolepící podložkou. V popsiu uvádíte, že právě tyto podlahy jsou vhodné do komerčních prostor, kde by měli odolávat vlivům kancelářskýh židlí apod. Chci se zeptat, jak tedy tomuto předcházet (podotýkám, že drobky pod stolem nemáme a podlaha se poškrávala i v jichým místech domu). Dá se nějak podlaha ošetřit? Případně použít olejček apod? Děkuji L.

Odpověď:

Dobrý den,

doporučujeme se alespoň dodatečně seznámit s dokumentem Kladečský předpis, který je volně dostupný na našem webu (bod 5.3) kolečka mobilních židlí musí být typ „W“.
https://www.fatrafloor.cz/wp-content/uploads/2020/01/KP_thermofix_imperio_CZ_2019.pdf

Dodatečné ošetření podlahy 1K ochrannou vrstvou lze jen doporučit. V úvahu přichází výrobky od fy Dr. Schutz (https://www.drevene-podlahy-levne.cz/cistici-prostredky/pvc-vinyl-linoleum-cistici-prostredky/ochranne-vrstvy/drschutz-pu-siegel-extramat-990ml-3240.html), nebo od fy Uzin (https://www.drevene-podlahy-levne.cz/cistici-prostredky/pvc-vinyl-linoleum-cistici-prostredky/ochranne-vrstvy/uzin-resilient-sealer-5l-4539.html)

Výše uvedené prostředky jsou v kvalitě odpovídající ceně.