Dotaz:

Dobrý den, prosím o radu. Mám asi 1 rok položenou vinylovou podlahu Thermofix. Podlahu jsem si na několika místech poškrábal (pouze v té průhledné vrstvě). Podle níže uvedeného videa jsem škrábance lehce zbrousil (použil jsem houbičku na nádobí). Škrábance již téměř nejsou vidět, ale v určitém pohledu, když je podlaha nasvícena denním světlem, tak je vidět jakýsi světlý „flek“ … to je patrně to zbroušení. Chci se optat jestli lze použít nějaký přípravek, který by vytvořil nějaký filtr, abych tyto fleky zamaskoval. Já jsem našel:

video, kde propagují výrobek Scratchfix Floor Repair Set:
http://www.dr-schutz.com/dr-schutz/profis/produkte/elastische-und-mineralische-bodenbelaege-de/ergaenzungsprodukte-zu-pu-siegel/scratchfix-pu-repair-set/

Doporučili by jste mi prosím případně něco jiného? Lamelu mohu vyměnit, ale v tomto případě mi to připadá jako zbytečné.

Děkuji pěkně

S pozdravem

Odpověď:

Dobrý den,
podlahu je nutné dobře vyčistit např. Dr. Schutz cc-pu-čistič, nebo RZ 181, aby se nezalakovaly případné nečistoty. Pak bych nanesl Dr. Schutz ochrannou vrstvu PU 3000 Mat podle návodu výrobce. Cenově by to mělo být výhodnější.