Dotaz:

Dobrý den, je možné použit kontaktní lepidlo (chemopren) při montáži Thermofixu+PVC schodové hrany na schodiště, nebo toto lepidlo nedoporučujete?Jedná se o komerční prostor, pohyb cca 200 lidí denně. Jak napojit Thermofix a schodovou hranu, za tepla nebo studený svár?

Odpověď:

Dobrý den,
chemoprenová/chloroprenová lepidla která jsou podle jejich výrobců určena pro lepení PVC podlahovin obsahují fenolické stabilizátory, které migrují/prostupují na povrch PVC podlahoviny a tam reagují s UV zářením za vzniku žlutých barviv. Tyto barevné změny jsou neodstranitelné. Pokud se tomuto riziku vzniku barevných skvrn chcete vyhnout, doporučujeme lepit na stříkací kontaktní lepidlo Glukon MS Premium. To se nanáší na podklad i podlahovinu v množství 70 g/m2 (celková spotřeba 140 g/m2). Se stříkacím lepidlem se lépe pracuje, lepidlo nesmrdí, nehrozí riziko výbuchu rozpouštědlových par toluenu, xylenu jako u chloroprenů a stříkací lepidlo neohrožuje zdraví pracovníků realizační firmy.
Schodová PVC hrana musí být celoplošně nalepena na stupnici i podstupnici schodu. Pokud tato podmínka není splněna a hrana je nalepena pouze na stupnici, časem dojde k poškození hrany ve ztenčeném místě profilu. Podlahovinu Thermofix doporučujeme rozhodně spojit se schodovou hranou svařovací šňůrou, nejlépe v barvě schodové hrany.