Dotaz:

Dobrý den, řeším podlahu do celého bytu a není mi jasný funkční rozdíl mezi Thermofix a Imperio. Píšete, že „hlavní rozdíl je použití skleněných vláken pro lepší rozměrovou stabilitu (Thermofix)“. Mám na Vás dva dotazy: i) jak a kdy jako uživatel ocením rozměrovou stabilitu? ii) Je mezi oběma rozdíl v otěruvzdornosti a mech. poškození vrchní nášlapné vrstvy? Předem Vám děkuji za odpověď. A. J.

Odpověď:

Dobrý den,
v minulosti jsme rozměrovou stabilitu výrobku IMPERIO zajišťovali termostabilizací v horkovzdušném tunelu, ale po zkušenostech z praxe bylo naším záměrem tuto vlastnost výrobku IMPERIO ještě zlepšit. Proto v současné produkci najdete vláknosklo v obou výrobcích (Thermofix i IMPERIO) a z hlediska rozměrové stálosti v nich není rozdíl. Rozměrová stabilita je relativně důležitá vlastnost – v průběhu životnosti, výrobky z měkčeného PVC přicházejí o část změkčovadel a dochází ke zmenšování jejich rozměrů. Naopak výztuha na bázi skla těmto nežádoucím změnám částečně brání. V praxi to má vliv na omezení vzniku spár mezi dílci v průběhu životnosti krytiny, předpokladem je ovšem kvalitní přilepení k podkladu, které ve smyslu rozměrové stability odvede svou část stabilizační funkce.
Kvalita povrchu krytiny je identická = nános PUR UV vytvrzovaného laku a tvrdost nášlapné/užitné vrstvy z čistého PVC je u obou podlahovin shodná.