Dotaz:

Dobrý den, v novostavbě chceme položit podlahy FatraClick na teplovodní podlahové topení. Tato podlaha se nemůže položit po celé místnosti-kuchyňská linka, lednice (volně stojící), vestavěné skříně, kamna? Jak postupovat pokud např. myčka či lednice vyteče? Musí se rozebrat celá podlaha od zdi nebo lze vyměnit jen nějaké dílce? Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,
plovoucí podlahovina aby zůstala „plovoucí“ a mohla volně dilatovat se nesmí přitěžovat těžkým nábytkem, proto kuchyňská linka ani vestavěná skříň na ní neleží. Plovoucí podlaha je ukončena před kuchyňskou linkou pod krycím soklem linky, totéž platí i pro vestavnou skříň, kdy je podlaha oddělena přechodovou nebo dilatační lištou od konstrukce skříně.
V případě kamen je možno použít podkladní izolační sklo, nebo dlažbu do min. vzdálenosti 80 cm od půdorysu kamen.
Pokud dojde k havárii vody, která nelze řešit rychle prostým vytřením plochy, ale voda zateče i pod podlahovinu (obvykle za podlahovou lištu) pak je z pravidla poškození podlahy nevratné a řeší se výměnou krytiny. Výměna jednoho nebo několika dílců z plochy není možná, je potřeba celá podlaha od kraje až k poškozenému místu. V takovém případě jsou vhodnější jak z hlediska odolnosti proti poškození vodou tak i z hlediska výměny dílce z plochy dílce Thermofix, které se pokládají lepením na rozlévací stěrkou upravený podklad.