Dotaz:

Dobrý den,
koupil jsem si topné elektrické folie od zn. Fenix a bylo mi firmou doporučeno následující skladba podlahy. 1)vystěrkovaná betonová podlaha 2) Starlon 6mm ( izolace pevná v tlaku) 3) elektrická topná folie. 4) Pe folie 0,25mm. 5 Vinyl Fatra click.
Můj dotaz zní, jestli bude takto všechno v pořádku a nebo mi poradíte něco jiného. Podlaha bude v kuchyni. Děkuji mnohokrát za odpověď s pozdravem Cabálek.

Odpověď:

Dobrý den,
s firmou Fenix máme shodu o působení topné folie na naše plovoucí podlahy s HDF deskou, kde teplota podlahy nesmí přesáhnout hranici 28 °C a jmenovitý příkon 80 W na metr čtverečný. Skladba podlahy je podle firmy Fenix správně , ale náš kladečský předpis zatím nedoporučuje podložku silnější víc než 2 mm . Je to trochu složitá situace , ale dalo by se to vyřešit podložkou, která má vysokou pevnost v tlaku například 300 kPa na metr čtvereční. Podlahu do kuchyně instalovat lze za předpokladu , že pod kuchyňskou linkou se dodrží dilatace okolo nosných prvků ( nohy , sokl ) a podlaha nebude vystavena stálé vlhkosti. V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat .
S pozdravem
Petr Polášek
Technik podlahových krytin
M:724405603