Dotaz:

Dobrý den, stavíme dům, kde v podlaze bude elektrické topení. Přímo tedy elektrické odporové kabely. Bohužel, tady v Plzni nám řeklo několik podlahářů, (např. Dům podlah) že nám Thermofix od Fatry na tento tip podlahy nepoloží. Není to udajně v technické specifikaci a nedají nám záruku na práci. Stejně jsem nepochodil, i u malého podlaháře z Prahy, kde mi řekl to samé. Jinde mi řekli, že to položit lze za určitých podmínek. Chtěl bych se tedy zeptat, jak to je. A pokud lze položit, jestli je lepší Thermofix, Fatraclick nebo RS-click na tento tip podlahového topení. Za odpověď předem děkuij a přeji hezký den. S pozdravem P. M.

Odpověď:

Dobrý den,
pokud se podíváte na naše stránky www.fatrafloor.cz na stránky výrobků Thermofix, FatraClick/RS-click, najdete tam konkrétní doporučené skladby vyhřívané podlahy.
Skladbu najdete cca v 1/2 stránky: https://www.fatrafloor.cz/produkty/vinylove-dilce/vinylove-dilce-thermofix/
na tuto skladbu s topnou rohoží je možné instalovat lepený systém Thermofix nebo realizovat plovoucí pokládku krytiny FatraClick/RS-click při dodržení normových požadavků ČSN 744505 Podlahy – Společná ustanovení (zejména vlhkost podkladu a místní rovinnost podkladu) a požadavků výrobce na nepřekračování nejvyšší povolené teploty podkladu + 28 °C.