Dotaz:

Dobrý den,
ráda bych znala Váš názor. Máme čerstvě nalepenou vinylovou podlahu (Thermofix wood, dub saténový) Vybrali jsme ji na vzorkové prodejně, nákup a dovoz pak zajistil podlahář. Po shlédnutí hotové podlahy jsem ale nemile překvapená (naštvaná, zklamaná) protože obsahuje dílce s nevzhlednými skvrnami, jakoby patinou. Vybírali jsme podle vzoru v domnění, že taková bude celá podlaha. Bohužel na prodejně na toto nikdo neupozorní. K vidění je jen jedna hezká část. Podlahář tomu ještě nasadil korunu, když nalepil stejné dílce hned vedle sebe (viz foto) udělal to tak na více místech, ale tohle je přímo uprostřed místnosti, nejvíc na očích. Po mých námitkách souhlasil, že by mohl dílce vyměnit – nerad a za příplatek, ale pokusí se.
Můj dotaz zní – je podle Vás takto nalepená podlaha správně? Neměl by před pokládkou zkontrolovat vzor v balení a odlišné dílce aspoň rozhodit mezi ostatní, aby to tak nerazilo do očí a nebyly hned u sebe?
Předem děkuji za odpověď.
Veronika P.

Odpověď:

Dobrý den,
Dle Kladečského předpisu, který je volně dostupný na stránkách www.fatra.cz se doporučuje dílce zamíchat, aby vzory dílců byly čistě náhodné. V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat.
S pozdravem
Petr Polášek
Technik podlahových krytin
M: 724405603