Dotaz:

Dobrý den, mám dotaz, koupily jsme starší RD, který se chystáme rekonstruovat, chtěla bych se zeptat na pokládku Thermofixu. Plánujeme teplovodní podlahové topení v celém přízemí plus krbová kamna v obývacím pokoji. Chci se zeptat na možnost použití Thermofixu na podlahové topení a pod krbová kamna. V referencích jsem našla fotografii RD, kde pod krb.kamny byla položena skleněná, zřejmě protipožární deska, která nerušila celkový dojem podlahy. Dále pak prosím o radu o umístění do kuchyně, pokládka pod nábytek? a jídelní stůl, nebudou se mi vytlačovat židle, stůl a skříňky? A ještě prosím použití v chodbě, šlo by tuto namáhanou zónu řešit tou silnější verzí Thermofixu? Děkuji za odpověď Eva Votavová

Odpověď:

Dobrý den,
PVC podlahovina Thermofix je vhodná i pro podlahová vytápění, pokud teplota povrchu podkladu nepřesáhne 28°C.
Prostor kolem krbů a krbových kamen je vhodé řešit v nehořlavé úpravě – ať už přídlažkou nebo popisovanou protipožární deskou.
Otázka protlačení noh nábytku a židlí velmi úzce souvisí s jejich tvarem. Platí přímá úměra, čím užší noha skříně nebo židle bude, tím větší pravděpodobnost, že zůstane při dlouhodobém zatížení otisk v podlahovině. Ta sice má určitou pružnost a tvarovou paměť, přesto doporučujeme podkládat problematická místa vhodnými plastovými (filcovými) podložkami.
Thermofix tl.2,5mm má dvojnásobnou nášlapnou vrstvu ve srovnání s tloušťkou 2,0mm a je vhodný do míst se značným provozem jako jsou školy, obchodní centra a pod. Nebál bych se v RD tloušťky 2,0mm, ale rozhodnutí je na Vás.
S pozdravem
Ivan Kučera, Technik, Tel: 577 503 325