Dotaz:

Jaká podlaha je nejodolnější proti vlhkosti a poškrábání?

Odpověď:

Dobrý den,

Jaká podlaha je nejodolnější proti vlhkosti a poškrábání? Všechny podlahoviny Fatra, jsou vyrobeny z bezftalátového plastu PVC, jehož tvrdost cca 52 – 56 Shore A. Pro představu sklo má tvrdost 100 Shore A.

Naše podlahoviny jsou určeny do interiérů obytných a veřejných budov, kde se s dlouhodobou nadměrnou vlhkostí nepočítá. Doporučujeme dodržovat podmínky pro používání výrobku (jako jsou příprava podkladu, největší dovolená vlhkost podkladu, relativní vlhkost a teplota vzduchu atp.), které najdete na našich stránkách k jednotlivým výrobkům v kladečských předpisech (Dokumentace). Jednou z podmínek montáže PVC podlahovin je funkční hydroizolace stavby proti zemní vlhkosti.

K poškrábání laku na PVC povrchu může dojít, pokud jsou předměty po povrchu taženy. Proto doporučujeme nábytek opatřit kluzáky z NoScratch materiálu a pravidelně kontrolovat jejich čistotu. Také tvrdé nečistoty (kamínky, písek může lak poškřábat) Před vstupem z exteriéru do interiéru s PVC krytinou evropská norma předepisuje čistící zónu o délce 3,0 bm a udržování jak funkční čistící zóny, tak pravidelné čištění podlahových krytin vhodnými čistícími prostředky je samozřejmostí.

S pozdravem
Jiří Zálešák
jiri.zalesak@fatra.cz