Dotaz:

Dobrý den,V naší lékařské ordinaci jsme v dubnu tohoto roku položili podlahy Praktik N 2016. Je to světlý odstín a po 6 měsících používání dochází i přes pravidelný úklid k jejímu zašedávání a špinění.prosím o radu jaké mám zvolit čistící prostředky k její údržbě a impregnaci abych zamezil opotřebení podlahy.Děkujis pozdravem Dr.V. Řezníček

Odpověď:

Dobrý den,

příčinou současného neuspokojivého stavu podlahoviny – zašedávání a špinení je používání nedostatečně účinných čistících prostředků.

Velmi dobré zkušenosti mám s čistícím prostředkem RZ 150, který se přidává do mycí vody v ředění 1:100 až 1:10, nejlépe nechat působit 10 -15 minut a pak rozpuštěné nečistoty setřít dobře vyždímaným hadrem namočeným v čisté vodě. Prostředek je vhodný jak pro ruční, tak strojové mytí. Je k dostání v baleních o objemu 800 ml a 10 litrů. Objednat jej můžete například zde.

Podlahovinu Praktik N nedoporučuji impregnovat, je vyrobena dostatečně odolná proti běžnému otěru materiály méně tvrdými než PVC. Pokud ale dochází k oděru – její abrazi drobnými tvrdými nečistotami, (typicky písek, úlomky skloviny, dentinu, kostí, syntetických pryskyřic) pak je nutno zajistit taková preventivní opatření, která eventualitu poškození krytiny výrazně omezí nebo vyloučí (čistící zóny, odstranění abrazivních agens z povrchu krytiny atp.)

S pozdravem
Jiří Zálešák
jiri.zalesak@fatra.cz