Dotaz:

Dobrý den, uvažuji o vinylu z řady Thermofix, kolekce Wood. Mám podlahu ze dvou vrstev durelis desek, které jsou položeny proti sobě o 90° a prošroubované, drážky lepené. Jaký je nejvhodnější postup pokládky, aby se časem např. nevyrýsovaly spoje OSB? Bude lepený vinyl na OSB držet? Jak je to s přilnavostí vinylu resp. lepidla na vinyl v případě koupelny, kde je nutné na desky nanést hydroizolaci? Je případně lepší vybrat jinou finální krytinu a jak se liší způsob pokládky na durelis? Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,

povrch OSB formátů je potřeba lehce přebrousit = zbavit zbytků separátorů po lisování = odmastit a odstranit prach po broušení! Spáry mezi formáty OSB či Durelis přetmelíme jemným dvousložkovým polyesterovým tmelem (bez přídavků jakýchkoli jiných plniv – kovových pilin, atp.) Použijeme penetraci na dřevo UZIN PE 630, rozlévací stěrkovou hmotu UZIN NC 175 (ve vestvě 3-4 mm) nebo libovolnou rozlévací stěrkovou hmotu UZIN s přidáním skelných vláknem. Po vytvrzení stěrky (obvykle 24 – 48 hod.) povrch lehce přebrousíme a po odstranění prachu po broušení můžeme lepit Thermofix lepidlem UZIN KE 2000 S.

Kladečský předpis Thermofix.
Před montáží jakéhokoliv typu podlahové krytiny do koupelny, musí být podlaha koupelny vybavena funkční hydroizolací proti provozní vlhkosti. Např. tekutou hydroizolací.

S pozdravem
Jiří Zálešák
jiri.zalesak@fatra.cz