Dotaz:

Dobrý den, máme ve firmě 14 dnů položené lino NOVOFLOR EXTRA OPTIMAL. Prosím o informaci, jaké prostředky mám používat při běžném úklidu a zda je vhodná nějaká první napouštěcí vrstva proti špinění. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Marie Vašicová

Odpověď:

Dobrý den,

podlahovina je z výroby opatřena vrstvou PUR laku, proto ji nedoporučujeme upravovat proti špinění, pokud nemyslíte dodatečnou vrstvu PUR laku, jehož cena + přípravné práce se může blížit ceně podlahoviny. Dodatečné lakovaní je možné a v případě předpokladu velkého zatížení provozem vhodné. Lakování po vyčištění provádí firma DEMA DEKOR Znojmo, nebo UZIN s.r.o. (www.ufloor-systems.cz)

Zatím ale doporučujeme používat údržbové prostředky zn. Dr. Schutz (čistící přípravek CC-R1000 v ředění uvedeném na etiketě balení, či technickém listu výrobce) nebo prostředek výrobce UZIN RZ (RZ 150 v doporučeném ředění)

Čištění velkých ploch usnadní jednokotoučový čistící stroj, který povrch podlahoviny v druhém kroku neutralizuje čistou vodou a nedochází tak k vrstvení nečistot jako zpravidla u ručního způsobu mytí.

Více k tématu ošetřování a údržba najdete v kladečském předpisu LINO Fatra, str. 43-53.

S pozdravem
Jiří Zálešák