Dotaz:

Dobry den,chci pokladat Fatraclick desky primo na OSB desku, ale zednik my radi abych na OSB desky dal jeste nejakou izolaci, napr. hobra desky 2x5mm do krize. Je to mozne, pokladat fatraclick na hobra desky, nebo doporucujete pokladku primo na OSB desky.

Odpověď:

Dobrý den,

možné jsou obě řešení. Záleží na tom v jakém stavu je podklad a co od použití Hobra desek očekáváte. Zvukově izolační přídavné podložky nesmí být použity k vyrovnání nerovností podkladu.

Předpokladem montáže je podklad dostatečně rovný (největší povolená odchylka 2 mm na dvoumetrové lati), únosný (aby se neprohýbal při pocházení) a bez výškových přesahů na spojích formátů OSB desek. To se dosáhne tmelením a po penetrování přestěrkováním vhodnou vyrovnávací hmotou se skelným vláknem. Pak je možné použít podlahovou hobru např. 8 mm zn. Steico v jedné vrstvě. Pro dvě vrstvy přeložené křížem není obvykle důvod. Tímto řešením získáte větší kročejový útlum pokud je vylepšení této vlastnosti podlahového souvrství potřebné.

Druhá možnost je použítí zvukově izolačních desek a montáž podlahové krytiny na přímo na OSB podklad, pokud tento vyhovuje požadavkům normy ČSN 74 4505 Podlahy – Společná ustanovení (především z hlediska místní rovinnosti, výškových přesahů a tuhosti).

S pozdravem Jiří Zálešák

jiri.zalesak@fatra.cz