Dotaz:

Dobrý den, chci se zeptat na přesný postup výměny PVC.1. odstranění starého PVC 2. odstranění zbytků lepidla na holý beton broušením3.penetrace původního betonu 4. vyrovnávací stěrka anhydrit tl. min. 2 mm 5. broušení nové anhydrit stěrky6. penetrace nové anhydrit stěrky7. celoplošné lepení PVCJde o správný technologický postup nebo jsem něco zapomněl, resp. jsem nějaký bod dal duplicitně?Děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,

je to správně, postup vždy závisí na stavu konkrétního podkladu a podle něj se upravuje. Pokud se při odstraňování starého PVC podkladní cementová mazanina poškodí více do hloubky, nebo se objeví trhliny větší než vlasové, pak přibude bod 2a – oprava podkladu vysprávkovými hmotami.

ad bod 4) – stěrka bude min. 3 mm pokud podklad splňuje požadavky na rovinnost, jinak dáváme tolik, aby podklad dokázala srovnat. Poznámka: 2 mm stěrky lze jen obtížně zpracovat.

ad bod  6) zda penetrovat před lepením či nikoli, záleží na typu lepidla (lepidla na savý a lepidla na nesavý podklad) Pod lepidla na nesavý podklad penetrujeme, pod lepidla na savý podklad odstraníme prach po broušení velmi ředěnou penetrací nanášenou válečkem, nebo stěrku vysajeme a setřeme na vlhko. V tomto případě se řídíme radami technického poradce výrobce stavební chemie.

S pozdravem
Jiří Zálešák
jiri.zalesak@fatra.cz