Dotaz:

Dobrý den, v lednu 2015 nám byla realizována ve škole pokládka lina Novoflor Extra Amos.Po půl roce používání je lino zamyté a špinavé. Na mytí byly používány klasické čistící prostředky "Savo profi + Savo dezinfekce", neboť jsme nebyly informovány o nutnosti používání Vámi doporučených přípravků na údržbu. Na stránkách Fatra Lino – kladečského předpisu, jsem se dočetla, že má být lino po položení ošetřeno speciální povrchovou ochrannou vrstvou. Nevím, zda toto bylo provedeno a pokud je to opravdu nutné, ale vzhledem ke stupni zašpinění a prakticky nemožnosti toto vyčistit, si myslím, že ochrana chybí. Pokud Vás mohu požádat, prosím o zaslání názvů doporučených prostředků k údržbě a rady k vyčištění lina. Za Vaši odpověď předem děkuji.Jana Benešová

Odpověď:

Pěkně zdravím paní Benešová,

ve Vašem případě nepotřebujete dodatečnou ochrannou vrstvu povrchu (lak), protože by docházelo k jejímu poškrábání. Z tohoto důvodu byla zvolena podlahovina vhodná do škol – Novoflor Extra Amos (bez lakové povrchové úpravy).

Podlahovinu je potřeba pravidelně čistit prostředkem RZ 150 (vyrábí se v balení 800 ml a 10 l), který můžete zakoupit u našich distributorů v ČR.

Prostředek RZ 150 se přidává do vody v poměru 1:100 až 1:10, podle intenzity znečištění. Na velké plochy tříd je vhodnější použití jedno kotoučového čistícího stroje, nebo ruční čištění kartáčem. Postupujte podle návodu výrobce čistícího prostředku.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Jiří Zálešák
jiri.zalesak@fatra.cz