Dotaz:

Dobrý den,chceme položit vinylovou podlahu Imperio v celem byte vcetne koupelny – je toto mozne? Dle vyjadreni jedne firmy je nutne udelat prvni epoxidovou izolaci, pak sterku a na ni az lepit syntetickym lepidlem vinylove dilce. Nestaci vyuzit beznou hydroizolaci do koupelny, na ni dat sterku a pak prilepit vinyl nejakym tim syntetickym lepidlem? Pripadne jakym lepidlem je vhodne v techto prostorech vinyl lepit? Nebo je vhodnejsi do techto prostor Thermofix (chceme v celem byte stejny vzor bez prahu)?Dekuji

Odpověď:

Pěkně zdravím,

jestli takovou či onakou hydroizolaci pod PVC krytinu je otázka spíš na výrobce stavební chemie, ne finální krytiny. Podlahovina hydroizolaci nenahrazuje. Každopádně jakákoli hydroizolace musí být především funkční po celou dobu životnosti stavby.

Do mokrého prostředí je vhodné lepidlo např. 2 komponent Uzin KR 421 NEU. Pro ostatní prostory disperzní UZIN KE 2000 S, v případě podlahového topení a suchého prostředí disperzní UZIN KE 66.

Osobně bych dal přednost podlahovině Thermofix, která je zatím i kvalitativně v podlahovinách z dílců vlajkovou lodí Fatry.

S pozdravem
Jiří Zálešák
jiri.zalesak@fatra.cz