Dotaz:

Dobrý den, jaké jsou výhody a nevýhody krytiny Imperio oproti Thermofixu? Rozhoduji se, kterou z nich zvolit do obývacího pokoje s kuchyní. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,

napadá mne jen následující. Imperio se lepí na lepidlo s obsahem skelných vláken, např. UZIN KE66 a to bude o něco dražší (cca o 12,- Kč/m2) ve srovnání s např. UZIN KE2000S bez vláken. U Thermofixu je nášlapná vrstva tl. 0,4 mm, Imperio 0,3 mm. Na vážkách vah by to pro mě vyhrál Thermofix lepený na UZIN KE2000S. Kuchyň je pracoviště, kde se nevyhneme občasným pádům ostrých předmětů na podlahu. Dílce které nám po pokládce zbudou si necháme pro případnou výměnu. U dílců Thermofix lepených na KE2000S bude snažší výměna a rychlejší pokládka, než varianta IMPERIO na KE66.

(Úspora času u KE2000S je díky delší otevřené/pracovní době lepidla a tak lze ve třech lidech položit 25 – 30 m2 v jedné pracovní operaci, zatím co u KE66 obvykle pokládáme najednou plochu tak do 10 m2, zaválcujeme, naneseme lepidlo na dalších 10 m2 podkladu a čekáme na odvětrání, položíme podlahovinu, zaválcujeme a naneseme dalších 10 m2 a zase čekáme…)

S pozdravem
Jiří Zálešák