Dotaz:

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat zda je možno kombinovat v rámci jednoho podlaží RD vinylovou podlahu s dlažbou. Narážím na to, jak se řeší přechody když dlažba s lepidlem má tlouštku 1cm a vinylová podlaha +/- 2mm. Případně zda je možno použít vinylovou podlahu do koupelny,wc .. Jaké vinylové podlahy doporučíte pro domácnosti ?? např.Thermofix,LINO Fatra?? Děkuji za odpověď, Vladimír Bača

Odpověď:

Dobrý den,
rozdílné povrchy podlah v rámci jedné místnosti zpravidla vyznačují i jejich využítí (např.obývací pokoj a kuchyňský kout, nebo dlažba kolem krbu). Několikamilimetrový výškový rozdíl mezi nimi se řeší přechodovou lištou a pro většinu uživatelů nepředstavuje žádný problém. Na trhu jsou desítky přechodových lišt právě pro tento detail. Samozřejmě není problém výškově srovnat podklad pro finální povrch ať je to PVC, koberec, laminát, dlažba nebo dřevěná palubka. Je to pouze otázka ceny za stěrkovou hmotu.
Pokud bude v koupelně vinylová podlahovina nalepená celoplošně nic nebrání její aplikaci i v těchto méně obyklých prostorách.
Oba typy podlahovin jsou vhodné pro domácnost. Vyžadují stejnou přípravu podkladu, prakticky stejně se instalují (lepí) a velmi podobně na tom budou i s životností. LINO Fatra v pásech nabízí obrovskou barevnostní škálu od jednobarevných až po abstraktní, Thermofix se orientuje na imitaci dřeva nebo kamene. Jiná technologie výroby umožňuje věrněji napodobit i povrch těchto materiálů. To se samozřejmě odrazuje i v ceně – jedním z kritérií při nákupu podlahoviny.
S pozdravem

Ivan Kučera, Technik, Tel: 577 503 325