Dotaz:

Dobrý den,chci rekostruovat byt a uvažuji o podlaze buď o Thermofixu případně Fatraclicku. Chci se zeptat na názor a doporučení, co je pro mé použití lepší.Nyní jsou ve většině bytu staré parkety, někde lino a mám dotaz, zda při použití Fatraclicku je nutné parkety odstranit, pokud nevykazují např. vyboulení či jiné povrchové vady. Bojím se, co bude pod parketama a aby nebylo potřeba mnoho stěrky nebo čím bude nejlepší podlahu vyrovnat – Thermofix asi stěrka, Fatraclick nevím…A nechci za stěrku dávat příliš mnoho peněz. Pochopil jsem, že Fatraclick je obdoba plovoučky s povrchovou úpravou (proti zatečení, termoizolace atd.).Ještě poznámka: bydlíme ve vyvýšeném přízemí, ale od sklepa je dům zaizolován – stropy sklepa jsou izolovány polistyrenem. Případně prosím o kontakt na montážní firmu na Zlínsku. Děkuji PG

Odpověď:

Dobrý den,
máte pravdu v tom, že podlahovina Thermofix bude vyžadovat stěrku, což obnáší demontáž parket, přebroušení, penetraci, stěrkování, další přebroušení a nalepení nové podlahoviny. Celkové náklady se tak v podstatě vyrovnají ceně Fatraclicku, který při kvalitním a pevném podkladu nevyžaduje žádná další opatření a jeho montáž se dá provést svépomocí.
Pro vyhledání firmy použijte internetový vyhledavač a slovní spojení např.“podlahářství+Zlín“. Doporučuji oslovit více firem a kromě nízké ceny a termínu věnovat pozornost i referencím.
S pozdravem
Ivan Kučera, Technik, Tel: 577 503 325