Dotaz:

dobrý den, rozhoduji se mezi thermofixem a fatraclick. Nechceme ale již tvrdou plovoucí podlahu, kterou jsme dosud měli. Jaké má fatraclick vlastnosti? je měkká spíše jako PVC? a jaký je rozdíl mezi thermofixem a fatraclick kromě druhu pokládky? děkuji

Odpověď:

Dobrý den,

rozdíl je v technologii výroby – rozměrovou stabilitu u Thermofixu zajišťuje integrovaná vrstva skelných vláken, zatím co u FatraClick tutéž funkci plní nosná středová HDF (high density fiber) deska, česky – tvrdá (dřevo)vláknitá deska. Uživatelsky ale rozdíl na povrchu nepoznáte a to ani v tvrdosti.

V případě podlahoviny FatraClick je zakázáno mokré čištění. Doporučujeme pouze zametání, vysávání a dobře vyždímaný vlhký mop namáčený v roztoku čistícího prostředku zn. DR. Schutz (např. cc-pu-cleaner), či UZIN (např. RZ181) a vody při dodržení ředění uvedeném na etiketě prostředku, případně v technických listech výrobce.

Podlahovině Thermofix mokrý způsob čištění nevadí.

Rozdíl je i v případě výměny poškozeného dílce – u podlahoviny FatraClick je nutné podlahu rozebrat až k vadnému místu a to bývá obtížné nebo ekonomicky nerentabilní. Dílec Thermofixu lze vyměnit bez větších problémů bez ohledu na kterém místě podlahové plochy se nachází.

S pozdravem
Jiří Zálešák