Dotaz:

Dbrý den, vybrali jsme si podlahu Thermofix a rádi bychom jí položili na plovoucí laminátovou podlahu, kterou již v naší novostavbě máme 4 roky a je bez pohladového topení. Rádi bychom se vyhli sundavání plovoucí podlahy, vyrovnávání samonivelační stěrkou, ať už kvůli pracnosti, tak i z finančních důvodů. Laminátová podlaha je rovná s občasnou milimetrovou mezírkou. Je tedy pokládka (nalepení) Thermofixu na laminátovou podlahu možná?

Odpověď:

Dobrý den,
podlahovina Thermofix je určena pro plnoplošné lepení na pevný, rovný a suchý podklad. Domnívám se, že laminátová plovoucí podlaha nebude splňovat požadavky na pevnost podkladu. Tím mám na mysli problematické (pružné) spojení lamel mezi sebou a samozřejmě i pružnost laminátu vůči podkladu. Jak sama uvádíte, objevují se v laminátové podlaze občasné milimetrové mezírky. Kromě prokreslení těchto stávajících spar do Thermofixu hrozí nebezpečí vzniku nových.
Fixační lepidlo umožňuje odstranění nové podlahoviny bez poškození původní podlahy, ale nemáme žádné zkušenosti s jeho použitím u laminátových podkladů, kdy může dojít při odstraňování zbytků lepidla mokrým procesem k zatečení vody do spár.
Osobně bych se do tohoto experimentu nepouštěl.
S pozdravem
Ivan Kučera, Technik, Tel: 577 503 325