Dotaz:

Dobrý den. Na podlahu v pokoji jsem použil Vaši podlahovou krytinu THERMOFIX a asi tak po 4 rocích se u panelů kolem fr. okna začala měnit barva vlivem světla.Není to nějak estetické. Proč u svého výrobku neuvádíte tuto vlastnost postupného vyblednutí vlivem světla! Je to možné reklamovat a kde. Děkuji za odpověď.Aleš Sedlák

Odpověď:

Pěkně zdravím,

výrobek můžete reklamovat v rámci záruční doby, která je ze zákona 24 měsíců.

Pouze vlivem světla Thermofix nevybledne (v laboratorních testech světlostálosti jsme dosáhli stupně 6 z osmi možných, při čemž každý následný stupeň je dvounásobkem stupně předchozího). Např. u dřevěné podlahy zaznamenáte změnu barvy fotooxidací už po prvním cyklu expozice.

V našem kladečském předpise pro pokládku podlahoviny Thermofix doporučujeme v případě francouzkých oken zvolit vhodnou stínící techniku. Je to z důvodů snížení rizika přehřívání podlahové krytiny v letních měsících (maximální povolená teplota je do + 35 °C), změkčování lepidlové vrstvy a vzniku spár mezi dílci. Překračování teploty povrchu v kombinaci s intenzivním osvitem může způsobit změnu odstínu, zvlášť v případě přímého působení slunce otevřeným oknem. Thermofix je výrobek určený pro interiéry staveb a ne pro interiéry s exteriérovými podmínkami přímého oslunění za současného přehřívání.

Životnost pvc podlahových krytin je nepřímo úměrná intenzitě používání a způsobu údržby. Ke kultuře bydlení ve vyvinutých evropských státech, mezi které se počítá Česká republika i Slovensko, je trendem výměna pvc podlahové krytiny během 5 – 6 let.

S pozdravem
Jiří Zálešák
jiri.zalesak@fatra.cz