Dotaz:

Dobrý den, chystáme se na pokládku vinylových dílců Thermofix, nebo Imerio. Při odstranění staré podlahy v jedné místnosti nám vychází schodek 4 cm. Co doporučujete k vyrovnání tohoto rozdílu. Betonový potěr a nebo OSB desky? Jedná se o byt v panelovém domě. Děkuji za odpověď. Milan Zatloukal

Odpověď:

Dobrý den,
var. a) penetrace, betonový potěr a následná 3 mm vrstva vyrovnávací stěrky je spolehlivé, levné řešení. Záleží na tom kolik máte času (počítejte s dobou vysychání 40 mm mazaniny cca 65 dní při optim. výměně vzduchu). 

Var. b) Penetrace + vyrovnávací stěrka do 50 mm tloušťky např. UZIN NC 110 v ceně 26,- Kč/kg, spotřeba 1,4 kg/m2/mm. Tady by se cena bez DPH pohybovala kolem 1450,- Kč/40 mm/m2, pokládat můžete po cca 4 týdnech.

Var. c) Třetí, nejrychlejší možnost je použít dvě vrstvy 18 mm cementotřískových nebo cementovláknitých desek kotvených k podkladu (sádrovláknité jsou více hygroskopické a potížím s vlhkostí v podlahách se chceme vyhnout) položit a fixovat křížem přes sebe. 2x penetrovat, spáry a otvory po spojovacích prostředcích přetmelit UZIN NC 888, přelít 3 mm kvalitní stěrkové hmoty se skelným vláknem.

S pozdravem

Jiří Zálešák
jiri.zalesak@fatra.cz