Dotaz:

Dobrý den,chceme nové lepené vinylové podlahy thermofix, ale jeden problém je ten byt v první patře 2m nad zemí ( pod tím je vchod a sklep), bude to studené nebo je možnost přidat nějaké izolace vrstva? Děkuji,Dan

Odpověď:

Dobrý den,

zda bude možné přidat nějakou izolační vrstvu např. XPS, záleží na tom o kolik můžete zvýšit úroveň podlahy. Pod tepelnou izolaci doporučujeme fóliovou parozábranu např. STAFOL s vytažením na stěny. Tepelná izolace, aby měla význam, musí mít tloušťku alespoň  40 mm a více. Na tu pak příjde roznášecí vrstva betonové mazaniny tl. 35 – 50 mm, nebo dvě vrstvy 12-16 mm OSB desek vzájemně spojených, kladených ve směru kolmo na sebe. Pak v obou případech penetrace, vyrovnávací stěrka. V případě OSB podkladu přetmelení spár a důlků od spojovacích prostředků 2K polyesterovým tmelem a stěrka se skelným vláknem. Po přebroušení stěrky a odstranění prachu po broušení doporučujeme penetrovat a na takto připravený podklad lepit Thermofix.

Pokud není prostor pro tepelnou izolaci + roznášecí vrstvu a teplota podlahy v letních měsících nedosahuje rosného bodu, je možné použít tekutou parozábranu (2K EPOXY pryskyřice s posypem křemičitého písku), vyrovnávací stěrku, izolační podložku např. UZIN RR 198 Plus a můžete lepit Thermofix.

S pozdravem

Jiří Zálešák
jiri.zalesak@fatra.cz