Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych zakoupit podlahu FatraClick a položit ji v přízemí rodinného domu bez podsklepení. Mám obavy, aby podlaha nebyla příliš "studená". Skladba podlahy je tepelná izolace EPS100 síla 11cm, anhydrit 4cm. Podlahové topení není uvažováno. Pomůže trochu k "teplejšímu" pocitu i právě skladba lamely FatraClicku? Vrstva MDF a korková vrstva ? Jsou výrobky Fatry zdravotně nezávadné a vhodné také například do dětských pokojů ? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,
 

Nezbytnou podmínkou použití našich podlahovin je funkční hydroizolace místnosti.

Máte pravdu, skladba a použité materiály zvyšují tepelný odpor podlahoviny FatraClick (0,088 m2.K/W) a ten je ve srovnání s keramickou dlažbou, nebo PVC tloušťky 2,0 mm (0,012 m2.K/W) cca sedm krát větší = pomalejší odvod tepla při pocházení bosou nohou a subjektivně teplejší pocit (v případě použití FatraClick). Při tom splňuje i podmínku vhodnosti pro použití na podlahové topení, kde je stanovena hraniční hodnota tepelného odporu do 0,15 m2.K/W.

Všechny naše podlahoviny jsou zdravotně nezávadné, na což dohlíží mimo jiné i úřad pro výrobky používané ve stavebnictví DIBt (DIBt – Deutsches Institut für Bautechnik). Institut DIBt od ledna 2011 prosazuje nejpřísnější legislativu ve vztahu k emisím a tím zajišťuje lepší kvalitu ovzduší v interiérech.

S pozdravem
Jiří Zálešák
jiri.zalesak@fatra.cz