Dobrý den, potřebuji poradit, jaký z vašich produktů by se hodil na podlahu do vstupní síně na chalupu se sezónním provozem. Uvažovaná místnost je podsklepená, podlaha dostane zcela novou izolaci, nicméně dům jako takový je i díky sezónnímu provozu dost vlhký (>60%). Je to dáno i skutečností, že sklep nemá izolaci žádnou a vzestup podzemních vod se okamžitě projeví průsaky. Základem podlahy bude beton, na který se dle potřeby zhotoví další vrstvy. Z vaší nabídky se mi líbil materiál Praktik N. Nejsem si ale jist, jak moc je mrazuvzdorný, či spíše co mráz s materiálem a celou zhotovenou podlahou provede. Provoz chalupy je cca od března do listopadu, v zimě jen kontroly 1x za měsíc. Děkuji. Krajčovič

Dobrý den,

1.) podklad pro aplikaci PVC podlahoviny musí mít funkční hydroizolaci. To lze zajistit jak je výše uvedeno.

2.) podlahovina je určena pouze do interiérů trvale obývaných staveb, z čehož vyplývá následující podmínka.

3.) teplota položených PVC podlahovin by se měla pohybovat blízko pokojové teploty. Limitní je teplota + 10 °C až + 35 °C. Tato podmínka použití krytiny nebude splněna.

4.) vysoká vlhkost prostředí sezóně obývané stavby je riziko pro adhezi disperzního lepidla používaného k lepení PVC, které není tak vysokým vlhkostem dlouhodobě odolné. Je možné použít vodovzdorný typ na bázi reaktivních pryskyřic.

5.) prostředí s relativní vlhkostí vzduchu nad 70 % není pro výrobek vhodné.

Suma sumárum, problém je nízká teplota v zimních měsících, podlahovina není mrazuvzdorná mrazem křehne a zmenšuje své rozměry, cyklycké rozměrové změny podlahoviny v důsledku změn teploty prostředí a sezónně nadměrná relativní vlhkost.

Je nám líto, bohužel nemáme výrobek, který bychom Vám mohli doporučit pro tento konkrétní případ.

S pozdravem
Jiří Zálešák
jiri.zalesak@fatra.cz