Dotaz:

Dobrý den,můžu pod plovoucí vinylovou podlahu FatraClick,použít ele. topnou rohož, s výkonem 160W na m2?Nebo eletr.Topnou folii?Děkuji,s pozdravem Jurencak

Odpověď:

Dobrý den pane Jurencak,
u všech druhů podlahových topení (elektrické, teplovodní…) platí stejné zásady: Podlahovinu FATRACLICK je možné instalovat na systém podlahového vytápění. Aby se předešlo funkčním problémům je nutné velmi striktně dodržovat všechny normy a předpisy udávané výrobcem systému vytápění (každý systém podlahového vytápění má dané podmínky provozu v závislosti na sytému vytápění a použitém podkladu).

Lze použít jakýkoli typ podlahové topení a tedy i ele. topnou rohož, s výkonem 160W na m2 – teplota povrchu podkladu však nesmí překročit 28 °C.

Před instalací je nutné zajistit dostatečného vysušení vlhkosti podkladu (doporučeno je mít před instalací podlahové vytápění v provozu po dobu 10 dnů při teplotě 25 °C až 30 °C) a při instalaci nesmí teplota povrchu překročit 18 °C. Po zapnutí podlahového topení musí být teplota systému zvyšována postupně, maximálně však na 28 °C.

Ing. Tomáš Holoubek, technolog